Po czym poznać że wpadłeś w spiralę długów?

Po czym poznać że wpadłeś w spiralę długów?

Czy jesteś nadmiernie zadłużony finansowo? Wiele osób jest. Jednak są one w błogiej nieświadomości, jak niebezpieczna jest ich sytuacja. Bardzo łatwo jest wpaść w spiralę długów, ale ciężko z niej wyjść. Miesiące lub lata nadmiernej ekspansji finansowej niszczą Twoje bezpieczeństwo finansowe. To pozostawia Cię podatnym na finansowe tarapaty przy każdym zdarzeniu losowym. Jednak zanim zaczniesz naprawiać problem, musisz być w stanie go rozpoznać. Oto niektóre z oznak nadmiernej ekspansji finansowej i sygnałów, które wskazują, że nadszedł czas, aby ponownie ocenić swoje finanse.

Czym jest finansowe przeciążenie?

Ogólnie rzecz ujmując, nadmierne wydatki oznaczają, że żyjesz ponad stan. Jednak techniczna definicja mówi, że masz ten problem, jeśli potrzebujesz więcej niż jedną trzecią swojego dochodu netto na spłatę długów, z wyjątkiem kredytu hipotecznego. Kiedy doświadczasz spirali długów, zwykle jest to spowodowane tym, że Twoje długi i wydatki przewyższają Twoje miesięczne dochody.

3 oznaki finansowego przeciążenia

Masz dużo wysokoprocentowanych długów

Jeśli dokonujesz tylko minimalnych płatności na wysokooprocentowanych kartach kredytowych, jest to jeden z sygnałów finansowego przeciążenia. Wysoko oprocentowane zadłużenie wymaga dużej części Twojego dochodu. A jeśli nie spłacasz ich odpowiednio wcześnie, większość dochodu jest marnowana na spłatę odsetek. Jeśli to brzmi znajomo, skup się na spłacie długu, aby zmniejszyć presję finansową. Możesz również rozważyć konsolidację swoich długów w jedną pożyczkę o niższym oprocentowaniu, aby odzyskać kontrolę nad swoimi finansami.

Masz trudności z regularną spłatą zobowiązań

Trudności z płaceniem rachunków to kolejna czerwona flaga świadcząca o tym, że osiągnąłeś finansowe przeciążenie. Jeśli często spóźniasz się z płaceniem rachunków, dostajesz wezwania do zapłaty lub jesteś narażony na opłaty za przekroczenie limitu w koncie, to jest to znak, że nadszedł czas, aby ponownie ocenić swój budżet i ograniczyć wydatki. Uporanie się z tym problemem zajmie trochę czasu. Ale będzie warto.

Nie oszczędzasz

Zaniedbywanie oszczędzania na emeryturę jest kolejnym sygnałem finansowego przeciążenia. Być może wszystkie Twoje pieniądze idą na bieżące wydatki.

Znajdź sposób, aby zacząć oszczędzać na emeryturę co najmniej 5 procent swoich obecnych dochodów. Zacznij od stworzenia budżetu i zmniejszenia wydatków w innych obszarach. Kiedy już uda się regularnie odkładać tę kwotę, można dokonywać regularnych wpłat. Odkładaj część podwyżek lub premii na poczet oszczędności emerytalnych, aby szybciej zwiększyć saldo.

Jak złagodzić finansową pułapkę?

Pierwszym krokiem do znalezienia rozwiązania jest zidentyfikowanie problemu. Kiedy już przyznasz, że osiągnąłeś finansowe przeciążenie możesz opracować plan odzyskania kontroli nad swoimi finansami. Jeśli jednak nie wiesz, od czego zacząć, skorzystaj z profesjonalnej porady. Doradca finansowy może pomóc Ci ocenić Twoją sytuację finansową i stworzyć plan, który pozwoli Ci zmniejszyć presję. Sytuacja na prawdę szybko może się poprawić, jest wiele osób gotowych do pomocy.

Subscribe
Powiadom o

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments