Przewodnik dla początkujących jak kupić wyspę

Przewodnik dla początkujących jak kupić wyspę

Twoje marzenia o posiadaniu prywatnej wyspy są bardziej osiągalne niż myślisz. Łatwo jest uwierzyć, że trzeba być bardzo bogatym lub sławnym, aby w ogóle myśleć o posiadaniu prywatnej wyspy gdzieś w tropikach, ale nie zawsze tak jest. Niektóre wyspy kosztują tyle, ile kosztowałby dom.

Korzyści posiadania prywatnej wyspy

Istnieje wiele powodów, dla których zakup własnej prywatnej wyspy jest dobrym pomysłem. Po pierwsze, można naprawdę uciec od tłumów. Wybierając się na wakacje, nie chcesz mieć do czynienia z tłokiem na plaży i na drogach. Kiedy masz swoją prywatną wyspę, jest ona tylko dla Ciebie (i każdego innego, kogo zdecydujesz się zaprosić). Koniec z tłumami, koniec z zatłoczonymi plażami. Możesz w końcu odłączyć się i mieć na wakacjach czas tylko dla siebie.

Kolejną korzyścią z zakupu prywatnej wyspy jest to, że możesz mieć możliwość zbudowania swojego wymarzonego domu. W zależności od tego, gdzie kupić swoją wyspę, może być potrzebne specjalne pozwolenia od władz.

Wreszcie, ale na pewno nie najmniej ważne, zakup prywatnej wyspy może być doskonałą inwestycją. Większość pustych wysp nie były dotykane przez nikogo, więc może nie mieć podstawowych mediów. Jednak po zainwestowaniu większych nakładów możliwości są nieograniczone, jeśli chodzi o rodzaje sposobów w jakie można uzyskać zwrot z tej inwestycji.

Gdzie znaleźć wyspy na sprzedaż

Teraz, gdy rozumiesz korzyści z zakupu prywatnej wyspy, następnym krokiem jest dowiedzieć się, gdzie znaleźć wyspy na sprzedaż. Można szukać w Internecie na własną rękę. Jeśli jednak ta opcja wydaje Ci się zbyt czasochłonna, można również zdecydować się na wynajęcie pośrednika, który specjalizuje się w prywatnych wyspach. Będzie on także w stanie mieć dostęp do ofert, które nie będą widoczne w internecie dla indywidualnego klienta.

Obliczenie kosztów

Posiadanie prywatnej wyspy nie musi być tak drogie, jak myślisz, choć faktycznie, jest wiele prywatnych wysp, których ceny są kosmiczne. Jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje prywatna wyspa, to tak jak w nieruchomościach – lokalizacja odgrywa najważniejszą rolę. Za około 600.000 dolarów, można już znaleźć wyspę w Kanadzie lub północnych Stanach Zjednoczonych, podczas gdy cena wyspy na Karaibach zaczyna się od 1 miliona dolarów, a często nawet od 2 milionów.

Gdzie kupić wyspę?

Oto niektóre z najlepszych miejsc do zakupu wyspy. Pamiętaj, że wszystko sprowadza się do Twoich osobistych upodobań i tego, czego szukasz podczas wakacji.

Wyspy Bahama

To popularne turystycznie miejsce, w sam raz aby kupić prywatną wyspę. Jest blisko do Stanów Zjednoczonych, więc łatwo się tu dostać, do tego nie ma tu podatku dochodowego.

Fidżi i Polinezja Francuska

Te dwie destynacje są najbardziej popularne wśród nowożeńców, ponieważ tutejsze wyspy zapierają dech w piersiach, z białym jak śnieg piaskiem, koralowymi lagunami i czystą błękitną wodą. Jeśli chcesz kupić wyspę w którymś z tych regionów, może to wymagać trochę cierpliwości i dokładnych poszukiwań, bo nie ma ich wiele.

Belize i Brazylia

Wyspy w Ameryce Środkowej i Południowej są piękne i tańsze niż te na Karaibach. Wyspy Belize są otoczone gęstą roślinnością, są rozproszone jak szafiry blisko wybrzeża kontynentu i należą do drugiej co do wielkości rafy koralowej na naszej planecie. Wyspy Brazylii są otoczone gęstym lasem deszczowym z niesamowitymi plażami o czystym, białym piasku. Kolejnym plusem posiadania wyspy w Brazylii jest jej bliskość do stałego lądu.

Tajlandia i Filipiny

Te wyspy w Azji Południowo-Wschodniej zapierają dech w piersiach i są tańsze niż w innych regionach świata. Na Filipinach jest wiele wysp różnej wielkości, z których można wybierać. Ceny (jak na prywatne wyspy) są bardzo przystępne. To samo można powiedzieć o wyspach w Tajlandii. Wyspy Tajlandii są świetną opcją również ze względów inwestycyjnych (zainteresowanie tym kierunkiem stale rośnie).

Panama

Jedną z rzeczy, która czyni Panamę tak atrakcyjną na rynku nieruchomości jest to, że duża jej część nie została dotknięta przez człowieka, więc możliwości tego co można zrobić na wyspie i jak ją rozwijać są nieograniczone, .

Seszele

Plaże w regionie Seszeli są nieskazitelne i piękne, ponieważ znajdują się tam laguny koralowe, palmy kokosowe, biały piasek i przejrzyste wody. Region ten często pojawia się na fotografiach w kalendarzach i reklamach ze względu na swój „rajski” wygląd.

Wyspy Marshalla

Te wyspy są najbardziej odległe i odizolowane na całej Ziemi. Wyspy Marshalla są świetne, jeśli szukasz miejsca, w którym możesz całkowicie uciec od wszystkiego i wszystkich. Piasek na plażach jest czysty i biały, podczas gdy wody są krystalicznie czyste, odsłaniając koralowe laguny pod nimi. Zapierające dech w piersiach krajobrazy uzupełnia bujna zieleń z tropikalnymi kwiatami, drzewami i krzewami.

Wybór wyspy

Teraz, gdy masz już całkiem dobre wyobrażenie o różnych regionach idealnych do zakupu, nadszedł czas na wybór wyspy. Rozważ pogodę w regionie, który kraj ma jurysdykcję na tej wyspie i jak łatwo jest się tam dostać.

Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments