Fujitsu opracowuje technologię dla inteligentnych miast

Fujitsu opracowuje technologię dla inteligentnych miast

Naukowcy z Fujitsu we współpracy z Uniwersytetem Carnegie Mellon ogłosili rozpoczęcie wspólnych projektów badawczych skoncentrowanych na rozwoju technologii „Social Digital Twin”, z naciskiem na odkrywanie praktycznych zastosowań dla wspólnych badań i technologii.

Chodzi o cyfrowe odtwarzanie relacji i powiązań między ludźmi, towarami, gospodarką i społeczeństwem, oferując środowisko symulacji, przewidywania i podejmowania decyzji, w którym można rozwiązywać różnorodne i złożone problemy społeczne.

Projekt realizowany w Centrum Analizy Danych Mobilności będzie wykorzystywał dane ze świata rzeczywistego, w tym wprowadzanie przepisów ruchu drogowego i ruchu pojazdów, do oceny skuteczności środków zaprojektowanych do dynamicznego szacowania i kontrolowania przepływu ruchu.

Zobacz też: Odstraszacze dla ptaków na liniach energetycznych

Inny projekt rozszerzy obecne możliwości modelowania 3D pieszych i prognozowania ich zachowania w czasie w środowiskach miejskich. Ta technologia może być wykorzystywana do monitorowania aktywności na ulicach i określania, gdzie mogą mieć miejsce problemy lub wypadki.

Naukowcy przewidują, że technologia Social Digital Twin odegra aktywną rolę w zmniejszaniu korków, pozytywnie wpłynie na zachowania podróżnych i pomoże w budowie bardziej zrównoważonych i bezpiecznych miast w przyszłości.

Technologie konwergentne – na przecięciu świata człowieka i świata cyfrowego

W ramach tego projektu Fujitsu i CMU wykorzystały tak zwane „technologie konwergentne”, zaawansowane technologie, które łączą informatykę i wiedzę z nauk humanistycznych i społecznych, dążąc do rozwiązywania różnorodnych i złożonych problemów, z jakimi borykają się miasta pracujące na rzecz urzeczywistnienia zrównoważonego społeczeństwa.

Naukowcy zamierzają opracować nową platformę, która zapewnia szeroki zestaw rozwiązań dla różnych problemów społecznych w oparciu o bardzo dokładne symulacje ruchów ludzi i pojazdów oraz zdolność do wizualizacji i przewidywania przyszłych działań i możliwych zagrożeń na podstawie ludzkich zachowań. Dzięki temu z wyprzedzeniem będzie można optymalizować planowanie polityki miejskiej.

Przyszłe plany

Oprócz analizy natężenia ruchu i sposobów zapewnienia efektywności ekonomicznej, Fujitsu i CMU będą dalej wykorzystywać platformę Social Digital Twin w celu rozwiązania problemów środowiskowych, w tym redukcji emisji CO2 i poprawę sieci transportu miejskiego.

Subscribe
Powiadom o

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments